- Weather
- United States of America
- Mississippi
- Nettleton
Current Weather Nettleton
Current weather for the city of Nettleton. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Tornado watch
Valid to 29. 4. (04:00)
Flood Warning
Valid to 29. 4. (02:40)
Flood Advisory
Valid to 29. 4. (02:00)
20°C
feels like 20°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 95 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 19°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 20°C |
