- Weather
- Greece
- West Macedonia
- Neráida
Current Weather Neráida
Current weather for the city of Neráida. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid from 19. 5. (13:00) to 19. 5. (21:00)
Rain
Valid from 19. 5. (13:00) to 19. 5. (21:00)
16°C
feels like 17°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 57 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 19°C |
