- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Nashīb-e ‘Olyā
Current Weather Nashīb-e ‘Olyā
Current weather for the city of Nashīb-e ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 16°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 70 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 16°C |
