- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Nae-dong
Current Weather Nae-dong
Current weather for the city of Nae-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 81 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
