- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Nae-dong
Current Weather Nae-dong
Current weather for the city of Nae-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 71 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 14°C |
