- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Paktika
- Mullā Muḩammad ‘Alī Kalā
Current Weather Mullā Muḩammad ‘Alī Kalā
Current weather for the city of Mullā Muḩammad ‘Alī Kalā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 32 % |
| cloud cover | 85 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 22°C |
