- Weather
- Republic of Iraq
- Salah ad Din
- Muḩammad Samīr
Current Weather Muḩammad Samīr
Current weather for the city of Muḩammad Samīr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
33°C
feels like 37°C
| wind | 20 mph |
|---|---|
| wind gusts | 28 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 10 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 46°C |
| MIN: | 18°C |
| Average: | 31°C |
