- Weather
- Republic of Iraq
- Diyala Province
- Muḩammad Khaḑīr
Current Weather Muḩammad Khaḑīr
Current weather for the city of Muḩammad Khaḑīr. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 34°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 21 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 28°C |
