Current Weather Mowlān-e Soflá
Current weather for the city of Mowlān-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 78 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 13°C |
