- Weather
- United States of America
- Pennsylvania
- Morrisville
Current Weather Morrisville
Current weather for the city of Morrisville. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid to 20. 5. (20:00)
29°C
feels like 32°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 17°C |
