Current Weather Moḩammadābād-e Maskūn
Current weather for the city of Moḩammadābād-e Maskūn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
32°C
feels like 34°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 25°C |
