- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Helmand
- Mēshmas Ghar
Current Weather Mēshmas Ghar
Current weather for the city of Mēshmas Ghar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 29°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 5 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 21°C |
