- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Maykh-e Murghāb
Current Weather Maykh-e Murghāb
Current weather for the city of Maykh-e Murghāb. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 10°C |
