- Weather
- Federal Democratic Republic of Nepal
- Province 1
- Māthillo Churumphā
Current Weather Māthillo Churumphā
Current weather for the city of Māthillo Churumphā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 20°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 21°C |
