- Weather
- Republic of Austria
- Lower Austria
- Markt Piesting
Current Weather Markt Piesting
Current weather for the city of Markt Piesting. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 11. 5. (12:00) to 11. 5. (22:00)
20°C
feels like 19°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 68 % |
| cloud cover | 59 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 15°C |
