- Weather
- Republic of Croatia
- Istria
- Marčana
Current Weather Marčana
Current weather for the city of Marčana. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 1. 5. (00:00) to 2. 5. (00:00)
16°C
feels like 14°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 34 mph |
| pressure | 1024 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 14°C |
