- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Maḩmūdābād-e Soflá
Current Weather Maḩmūdābād-e Soflá
Current weather for the city of Maḩmūdābād-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 21°C |
