- Weather
- Italy
- Emilia-Romagna
- Loiano
Current Weather Loiano
Current weather for the city of Loiano. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 30. 4. (19:00)
12°C
feels like 11°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 12°C |
