- Weather
- Kingdom of Sweden
- Örebro County
- Lindesberg
Current Weather Lindesberg
Current weather for the city of Lindesberg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 15°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1027 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 6 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -3°C |
| Average: | 8°C |
