- Weather
- Russia
- Kemerovo Oblast
- Leninsk-Kuznetsky
Current Weather Leninsk-Kuznetsky
Current weather for the city of Leninsk-Kuznetsky. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 23 % |
| cloud cover | 93 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -6°C |
| Average: | 7°C |
