- Weather
- United States of America
- Iowa
- Lehigh
Current Weather Lehigh
Current weather for the city of Lehigh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid to 16. 5. (01:00)
22°C
feels like 22°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 94 % |
| dew point | 21°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 17°C |
