Current Weather Laxe
Current weather for the city of Laxe. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Moderate Thunderstorms
Valid to 24. 5. (03:00)
Rain
Valid to 24. 5. (03:00)
28°C
feels like 30°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 84 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 16°C |
