- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Parwan
- Lāsh-e Ghurghurī
Current Weather Lāsh-e Ghurghurī
Current weather for the city of Lāsh-e Ghurghurī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 5°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 7°C |
