- Weather
- Mexico
- Baja California Sur
- Las Veredas
Current Weather Las Veredas
Current weather for the city of Las Veredas. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 26°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 56 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 27°C |
