- Weather
- Republic of Belarus
- Vitebsk Region
- Lapyany
Current Weather Lapyany
Current weather for the city of Lapyany. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 2°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 56 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -7°C |
| Average: | 4°C |
