- Weather
- Russia
- Bashkortostan Republic
- Kyzyl-Yar
Current Weather Kyzyl-Yar
Current weather for the city of Kyzyl-Yar. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 59 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 13°C |
