- Weather
- Greece
- Ionian Islands
- Kynopiastes
Current Weather Kynopiastes
Current weather for the city of Kynopiastes. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood
Valid from 1. 5. (15:00) to 2. 5. (01:00)
Thunderstorms
Valid from 1. 5. (15:00) to 2. 5. (01:00)
14°C
feels like 15°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 63 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 22°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 16°C |
