- Weather
- North Korea
- Kangwŏn-do
- Kwanŭmyŏn-bong
Current Weather Kwanŭmyŏn-bong
Current weather for the city of Kwanŭmyŏn-bong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 31 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 11°C |
