- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- K’ŭn-sŏm
Current Weather K’ŭn-sŏm
Current weather for the city of K’ŭn-sŏm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 95 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 13°C |
