- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- K’ŭn-mal
Current Weather K’ŭn-mal
Current weather for the city of K’ŭn-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 16°C |
