- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Kŭm-dong
Current Weather Kŭm-dong
Current weather for the city of Kŭm-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 26°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 42 % |
| cloud cover | 12 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
