- Weather
- Iran
- West Azerbaijan Province
- Kūh-e-Qūrd Qajeh
Current Weather Kūh-e-Qūrd Qajeh
Current weather for the city of Kūh-e-Qūrd Qajeh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 6°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 20 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
