Current Weather Kūh-e Tīryān
Current weather for the city of Kūh-e Tīryān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 41 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 11°C |
