Current Weather Kūh-e Rīg
Current weather for the city of Kūh-e Rīg. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 33°C
| wind | 20 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 8 % |
| cloud cover | 85 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 23°C |
