- Weather
- Iran
- Kohgiluyeh and Boyer-Ahmad
- Kūh-e Pāzanān
Current Weather Kūh-e Pāzanān
Current weather for the city of Kūh-e Pāzanān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 22°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 13°C |
