- Weather
- Iran
- Khorāsān-e Jonūbī
- Kūh-e Pasan Hīsmī
Current Weather Kūh-e Pasan Hīsmī
Current weather for the city of Kūh-e Pasan Hīsmī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 24 mph |
|---|---|
| wind gusts | 34 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 9 % |
| cloud cover | 23 % |
| dew point | -10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 23°C |
