- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Kūh-e Par Derāz
Current Weather Kūh-e Par Derāz
Current weather for the city of Kūh-e Par Derāz. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 12°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 30 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
