Current Weather Kūh-e Palvār
Current weather for the city of Kūh-e Palvār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 34°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 42 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 38°C |
| MIN: | 26°C |
| Average: | 31°C |
