- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Kūh-e Mazārsāneh
Current Weather Kūh-e Mazārsāneh
Current weather for the city of Kūh-e Mazārsāneh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
32°C
feels like 36°C
| wind | 20 mph |
|---|---|
| wind gusts | 32 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 44°C |
| MIN: | 20°C |
| Average: | 32°C |
