Current Weather Kūh-e Māl Ḩājjī
Current weather for the city of Kūh-e Māl Ḩājjī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 23°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 27°C |
