Current Weather Kūh-e Madkhān
Current weather for the city of Kūh-e Madkhān. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
36°C
feels like 41°C
| wind | 13 mph |
|---|---|
| wind gusts | 26 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 13 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 32°C |
