- Weather
- Iran
- Chaharmahal and Bakhtiari Province
- Kūh-e Kolūseh
Current Weather Kūh-e Kolūseh
Current weather for the city of Kūh-e Kolūseh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 9°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 34 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 9°C |
