Current Weather Kūh-e Khūm
Current weather for the city of Kūh-e Khūm. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 16°C
| wind | 14 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
