- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Kūh-e Karan
Current Weather Kūh-e Karan
Current weather for the city of Kūh-e Karan. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 0°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 45 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 95 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 4°C |
