- Weather
- Iran
- West Azerbaijan Province
- Kūh-e Ḩalab
Current Weather Kūh-e Ḩalab
Current weather for the city of Kūh-e Ḩalab. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 2°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 45 % |
| cloud cover | 22 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -10°C |
| Average: | 2°C |
