Current Weather Kūh-e Gerdeh Kūl
Current weather for the city of Kūh-e Gerdeh Kūl. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 10°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 29 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 30 % |
| dew point | -5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 18°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 4°C |
