Current Weather Kūh-e Evers
Current weather for the city of Kūh-e Evers. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 17°C |
