- Weather
- Iran
- Sistan and Baluchestan
- Kūh-e Del Kūk
Current Weather Kūh-e Del Kūk
Current weather for the city of Kūh-e Del Kūk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 30°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 22 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 18°C |
| Average: | 29°C |
