Current Weather Kūh-e Dāsh Kasan
Current weather for the city of Kūh-e Dāsh Kasan. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 14°C
| wind | 27 mph |
|---|---|
| wind gusts | 42 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 63 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 14°C |
