Current Weather Kūh-e Dālkhūn
Current weather for the city of Kūh-e Dālkhūn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 13°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 19 % |
| cloud cover | 90 % |
| dew point | -11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 13°C |
